Youmu Shenjian Pai (lukostreľba)

 
 
 
Header image
logo_2.jpg
 
 
 
 

Youmu Shenjian Pai (nomádsky štýl lukostreľby)

Umenie lukostreľby  so  svojou  dávnou  minulosťou sa stráca v hmlách času. Dedičstvo väčšiny ľudí na zemi, ktoré im pomáhalo v raste a vývoji a sprevádzalo v každodenných činnostiach ako je lov alebo rybolov, v bojových umeniach ale aj ako jednoduchá  zábava.  Lukostreľba  plná  symbolických  prvkov  v  niektorých prípadoch prerástla do hlbokej mystiky, ktorá ju priviedla k oceneniu učencami ako aj intelektuálmi.
 

You Mu Shen Jian Pai, doslova "nomádsky štýl lukostreľby", je plodom mojej vášne a skúseností v tradičnej lukostreľbe. Vychádza z rozmanitých zdrojov lukostreľby arabskej, tureckej, čínskej ako aj mongolskej a vzdáva hold všetkým národom,ktoré  v dávnej  histórii  brázdili  euroázijské  stepi.  Cieľom je  vytvoriť  kompletný vzdelávací systém, ktorý v sebe zahŕňa aspekty ako zlepšenie zdravia, životnejfilozofie ale aj zábavy. Rovnako tak ponúka možnosť pripomenúť si vitálne pocity spoločnej minulosti z pohľadu ideálov krásy a slobody.
Týmto  pozývam  študentov  mojej  školy  a  každého,  kto  chce  začať  s týmto umením na pravidelné semináre a tréningy.