Slovenská Asociácia

 
 
 
foto_cabecera_1.jpg
 
 
 
 

Svetová asociácia Tajči Chen Xiao Wang Slovensko

Svetová asociácia Tajči Chen Xiao Wang Slovensko bola založená s cieľom podporovať a propagovať výučbu taiji quan na Slovensku pod záštitou veľmajstra Chen Xiao Wanga. Za týmto účelom organizuje rôzne aktivity (stretnutia, konferencie, semináre). Asociácia je otvorená pre každého, kto sa chce naučiť taiji quan rodiny Chen v línii veľmajstra, a rovnako aj pre všetkých, ktorí už toto cvičenie praktizujú a chcú sa k nám pridať.

Majster José Luis Serra (1961) pochádza z Barcelony (Španielsko) a s cvičením čínskych bojových umení začal v roku 1980 pod vedením majstra Lam Chuen Pinga, ktorý v tom istom roku založil Inštitút Wushu v Barcelone. V roku 1986 získal titul inštruktora Hung Gar Kung Fu a v Inštitúte Wushu pôsobil ako učiteľ až do roku 1999. V tom istom roku sa stal doktorom čínskej tradičnej medicíny so zameraním na akupunktúru a moxovanie. O rok neskôr získal kvalifikáciu v čínskej tradičnej masáži Tuina a v chiropraxii, ktorým sa venuje popri výučbe wushu.

V roku 1983 začal cvičiť taiji quan so svojím spolužiakom a neskôr sa učil taiji quan štýlu Yang aj Chen u mnohých učiteľov v Španielsku i v zahraničí. S dosiahnutými výsledkami však nebol spokojný, preto v roku 1998 odcestoval do Paríža, kde sa stretol s majstrom Chen Shi Tongom, prezidentom združenia majstrov pánov Taijiquan v Čenjiagou (Čína), rodiskom Taijiquanu, ktorý v tom čase viedol seminár. Odvtedy pravidelne pozýval majstra Chen Shi tonga do Španielska a chodil do Číny, aby sa naučil Taijiquan z pôvodného zdroja.

V roku 2003 sa vďaka priateľovi stretol v Londýne s veľkým majstrom Chen Xiao Wangom, hlavou rodiny Chen z Taijiquanu. Pod dojmom mimoriadnej kvality Majstrovskej praxe sa rozhodol nasledovať ho a stať sa jeho učeníkom.

V roku 2006 bol napokon prijatý ako interný žiak na prvej oficiálnej ceremónii „Kow Tow“, ktorá sa konala v chráme rodiny Chen v dedine Chenjiagou.

V roku 2009 sa José Luis Serra presťahoval na Slovensko a v roku 2010 tu založil Svetovú asociáciu tajči Chen Xiao Wang Slovensko, ktorá pokračuje v propagácii školy majstra Chen Xiao Wanga.

José Luis Serra je držiteľom 5. danu wu shu, ktorý mu udelila Čínska asociácia wu shu.