Majstri

 
 
 
Header image
logo_2.jpg
 
 
 
 

Shuai Jiao, majstri

Veľmajster Yuan Zumou (1940)

Majster Yuan Zumou je rodák z provincie Jiang Shu v Číne. Shuai Jiao nadšenec, ktorý začal cvičiť vo veku 14 rokov so slávnym Shanghai majstrom Song Zhengpu, ktorý bol pre svoje schopnosti a efektivitu v boji prezývaný ako ten, ktorého sa nikto nedotkne“. Neskôr sa zaoberal chi-kungom a technikami zápasenia.

V roku 1958 majster Yuan Zumou nastúpil na Športový inštitút v Šanghaji, kde sa popri Shuai Jiao učil príbuzné bojové systémy ako zápasenie, grécko-rímske zápasenie, džudo. Inštitút úspešne ukončil v roku 1963. O rok neskôr sa stal čínskym národným šampiónom v Shuai Jiao a v roku 1965 bol zvolený za národného atléta.

V roku 1978 bol vymenovaný za 1. trénera Šanghaja a počas tohto obdobia dosiahol osem majstrovských titulov Číny.  Zároveň je akreditovaným trénerom FILA (Medzinárodná amatérska federácia zápasenia).


Od roku 1987 žije vo Francúzsku, vyučuje Shuai Jiao a Taichi Chuan senátorov v Paríži, a stal sa národným trénerom francúzskej reprezentácie v Shuai Jiao.


 

 

 

 

 

 

 

Master José Luis Serra (1961)

Prvý študent Master Yuan Zumou v Španielsku a jeden z prvých v Európe, začal v roku 1990 cvičenie Shuai Jiao. Je autorom s prvou knihou Majstra Yuan Zumou zo Shuai Jiao v španielčine. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vyučuje pravidelné kurzy Shuai Jiao vo svojej škole, Wutai Centrum