Majstri

 
 
 
Header image
logo_2.jpg
 
 
 
 

Hung Gar Kung Fu Majstri

Veľmajster Chiu Wai (1931)    

Majster Chiu Wai sa narodil v Hong Kongu v roku 1931 a umenie Hung Gar Kung Fu ako aj tradičnú čínsku medicínu sa naučil od svojho otca Chiu Kao. Stal sa víťazom významných pretekov a súťaží v Číne. V roku 1958, ako 27 ročný, získal prvé miesto v súťaži foriem v Pekingu a veľa ďalších ocenení na súťažiach organizovaných v južnej Číne v sedemdesiatych a osemdesiatych rokoch.

V roku 1986, na prvých majstrovstvách sveta vo Wu Shu, obsadil majster  Chiu Wai ako 55 ročný druhé miesto vo formách bez zbrane a prvé miesto v párových formách so svojím synom Denisom.

Mnohí z jeho študentov patria medzi najúspešnejších bojovníkov vo fullkontakte (v plnom kontakte) v Hong Kongu. Jeho syn Denis, je jedným z nich. Jeho druhý syn, Ambrose, prevzal od otca umenie tradičnej čínskej medicíny.

Mnoho filmových hviezd Hongkongu boli študentmi Chiu Wai. Keď bol Chiu Wai mladý, spolu so svojím otcom precestovali veľa miest v provincii Guangdong aby rozšírili svoje Kung Fu. Z tohto dôvodu je  Hung Gar Kung Fu známe a rozšírené v celej južnej Číne. Dodnes je majster Chiu Wai nazývaný kráľom Hung Gar.

Po prevzatí Hong Kongu Čínou, odišiel majster Chiu Wai do Kanady, a  dodnes žije v meste Calgary. Vedením svojej školy Hung Gar Kung Fu a kliniky tradičnej čínskej medicíny v Hong Kongu poveril svojho syna Denisa.

 

Veľmajster Lam Chuen Ping (1952)

Majster Lam Chuen Ping je zakladateľom a prvým majstrom Wu Shu inštitútu v Barcelone a jeden z priekopníkov vo výučbe čínskych bojových umení v Španielsku.

Pochádza z provincie Guangdong, veľa rokov študoval u prestížnych učiteľov v Hong Kongu, akými sú majster Ko Kam vo Wing Chune, majstri Chao Win Tak a Chiu Wai v Hung Gar Kung Fu. Majster Lam Chuen Ping je akupunkturista a znalec tradičnej čínskej medicíny.

V polovici osemdesiatych rokov študoval majster Lam Chuen Ping v Číne tréningové metódy moderného Wu Shu, ktoré následne učil svojich študentov v Španielsku.  

V oblastí súťaží sú pozoruhodné jeho dve bronzové medaily na majstrovstvách sveta vo Wu Shu v roku 1985 a 1986.

Majster Lam Chuen Ping bol zakladateľom Wu Shu katedry v rámci španielskej federácie džuda, ktorá sa stala členom medzinárodnej Wu Shu federácie uznanej Medzinárodným olympijským výborom.

 

 

1986, Majster Jose Luis Serra s jeho učiteľmi Chiu Wai a Lam Chuen Ping.